Biohumus Nedir?

Biohumus Organik Gübre Nedir ?
 
Biohumus Organik Gübre: kapalı özel bir teknoloji ile bitkisel ve hayvansal orijinli malzemenin mikroorganizmalar tarafından mineralize edilip ekolojik İklimlendirme teknolojisi ile elde edilen herhangi bir kimyasal katkı ve işlem içermeyen doğal organik gübredir.
 
Biohumusun Onemi Nedir?
 
Topraktaki organik madde toprağın yapısına. iklime, üzerindeki bitki örtüsüne. yetiştirilen ürüne göre ve zamana göre değişiklik gösterir. Organik gübre toprağın verimi ve korunması için gereken en önemli unsurların başında gelir. 
 
Hiçbir üretim sisteminde toprağa yeterli organik gübreyi vermeden başarılı olmak mümkün değildir. Üretici toprağına bol kimyevi gübre atmaya hazırken, organik gübre her zaman ihmal edilir. küçümsenir. Oysa organik madde (organik gubre) toprağın canıdır. Toprağın işlenmesi. tava gelmesi, zenginliği, bereketi, verimi hep organik gubreye bağlıdır.
 
Organik maddenin verimle olan bağlantısı asırlar önce anlaşılmış. tarımın ilk yapıldığı zamanlardan bu yana koyu renkli toprakların daha verimli olduğu çiftçinin dikkatini çekmiştir.
 
Toprağın canlılığı, üretimin sürdürülebilirliği açısından organik gübreler kimyasal gübreden daha öenmlidir ancak kimyasal gübre kadar değer verilmez. itibar görmez ve hep göz ardı edilir.
 
Organik madde vermeden sürekli kimyasal gübre kullanmak toprağı zehirler. Toprak aşırı kimyasal gübreleme, yanlış tarım ilaçları uygulama, aşırı sürüm gibi sebeplerle hızla canlılığını yitirmekte. tuzlanmakta ve çoraklaşmaktadır.

Bize Ulaşın

Danışmanlarımızdan sipariş ve ürün hakkında bilgi için