Bio-Kütüphane

 

Biohumus ve Çiğ (Klasik) Çiftlik Gübresi Arasındaki Fark

 

 

Çiğ (Klasik) Çiftlik Gübresi

 

 

Biohumus Organik Gübre

 

Besinler açık alanda yağmurla yıkanır.  Beklerken yeraltı suları ile karıştırılır.  Kirliliğe neden olur. Kapalı bir sistemde üretildiği için besin maddelerini kaybetmez ve herhangi bir kirliliğe neden olmaz.
Homojenlik sağlanamaz ve bu yüzden fermantasyon tam olarak sağlanamaz. Fitotokside riski bulunmaktadır. Dikim ve ekme, kapalı sistemde homojen bir fermantasyon yöntemi ile üretildiği için doğrudan yapılabilir. Fitotoksisite riski yoktur.
Sıçanlar, sinekler, böcekler, yumurtaları ve larvaları için bir üreme ortamı sağlar. 70 ° C'de ekolojik bir klima sisteminde üretildiği için zararlı organizmaları içermez
Zararlı patojenler, nematodlar, yabancı ot tohumları; Böcek zararlılarının yumurtaları ve larvaları ham çiftlik gübresinde bulunmaktadır. 70 ° C'de kapalı steril bir sistemde üretildiği için zararlı patojenler, nematodlar, yabancı ot tohumları, böcek zararlılarının yumurtaları ve larvaları yoktur.
Olası GDO artıkları ve türevleri, hayvan yemi ham çiftlik bahçesinde bulunabilir. GDO kalıntıları ve türevleri aerobik moleküler dissolüsyon ile atılır. Homojen Fermantasyon Sayesinde bertaraf edilebilmektedir.
Ham çiftlik gübresi varlığında, kötü kokuya neden olan amonyak ve metan gazı oluşur. Aneorabik ayrışım sebebiyle metan gazı oluşumu vardır. Organik azot ve diğer bileşenler aerobik ayrışıma tabi tutulmaktadır. Ekolojik iklimlendirme  teknolojisi sayesinde üretim sırasında  homojen oksijenli ayrışım ortaya çıkmaktadır, bu nedenle kokusuzdur.

 

 

Bize Ulaşın

Danışmanlarımızdan sipariş ve ürün hakkında bilgi için